• Güven Bakırtaş

Mağaza Satış Eğitimleri

Mağazacılık modern ticaretin başlangıcı sayılabilir. Satış sanatının köklerini belki de orada aramalıyız.


Evet, modern ticari hayatın kökleri mağazacılıkta bulunabilir. İnsanlar bir birleri ile değiş-tokuş iletişimine girdikten sonra bir ya da daha fazla ürünün satışının yapıldığı yerler kurmaya başladılar. İlk başlarda gıda içeren bu işletmeler sonrasında giyim ve günümüzde sonsuz çeşitlilikte dev bir sektöre evrildi: mağazacılık.


Mağazalar için satış her şeydir. Satış yoksa mağaza varlığını sürdüremez. Bu nedenle eğer ki büyümek, gelişmek ve daha fazla kazanç isteniyorsa en önemli gelişim konusu satıştır. Mağaza satışı nasıl yapılır? Mağaza satış teknikleri nelerdir? Bu sorulara verilecek cevapların tamamı Mağaza Satış Teknikleri Eğitimi'nin içeriğinde yer alır.


Mağaza Satış Eğitimi teşhir ve tanzimden başlar. Sonrasında müşteriyle diyaloga giren tüm personelin hazırlık süreciyle devam eder. Hazırlık süreci müşteri, ürün ve rekabet bilgilerinin, personelin psikolojik hazırlığı ve dış görünüm ile birleştiği noktada tamamlanır. Mağazada müşteri karşılama ve yönlendirme bir diğer önemli konudur. Ürün sunumu uygulamalarla anlatılmalı ve kesinlikle role play işlemleriyle devam ettirilmelidir. Müşterilerin olası itirazlarının karşılanması ve satış kapatma işlemleriyle sonuca ulaşılır.


#perakendesatışeğitimi #mağazasatışeğitimi #mağazacılıkeğitimleri #perakendeeğitimleri #personeleğitimleri #kurumsaleğitimler #mağazadamüşterikarşılama #itirazkarşılamaeğitimi

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

KAHVE İÇMEYE UĞRAYIN

Nisbetiye Mahallesi, Gazi Güçnar Sokak, No:4, D:2, Z.Kuyu,Beşiktaş / İstanbul

SICAK BİR MERHABA İÇİN ARAYIN

T: 0850 305 24 15

F: 0212 337 88 60

NEDENE GEREK YOK, YAZIN

bilgi@guvenbakirtas.com

NE YAPIYORUM, TAKİP EDİN

  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram
  • YouTube

© 2014-2020 Güven Bakırtaş Kaynak göstermek kaydıyla alıntı yapılabilir.